Естафетний трилер зі щасливою кінцівкою та драматичний масстарт: підсумки сьомого етапу Кубка світу

16:27 10 березня

Чоловіча збірна України повторює історичний рекорд в естафеті та проводить найкращий у сезоні масстарт, а жіноча – вдруге на останніх метрах дистанції втрачає третє місце. Йоханнес Тіннес Бьо наздоганяє Мартена Фуркада, а Доротея Вірер знову без подіумів. Чим запам’ятався сьомий етап Кубка світу в Нове Мєсто (Чехія), який вперше відбувся без глядачів через спалах коронавірусу, – читайте далі.

Традиційно змагання відкривали спринтерські гонки. Першими на старт “Височина Арени” вийшли жінки. Через непрості погодні умови та стан траси перевагу мали біатлоністки з перших стартових груп. Інтрига в гонці панувала недовго – до того, як під третім номером на лижні з’явилася Деніз Херрманн. Німкеня “чисто” відпрацювала на вогневих рубежах і встановила орієнтир, наблизитися до якого ніхто із конкуренток так і не зміг. Тіріл Екхофф з Норвегії мала всі шанси, але через дві хиби на стійці “пролетіла” повз подіум. Другою стала представниця Франції Анаїс Бескон. Третьою – чеська біатлоністка Маркета Давідова. Спринт цілком можна вважати її коронною гонкою, адже спортсменка втретє в сезоні піднялася на п’єдестал пошани саме у цій дисципліні. Серед інших результатів варто відмітити 24-місце чинної лідерки тоталу Доротеї Вірер. У Нове Мєсто італійка  жодного разу не потрапляла до трійки найкращих. Як наслідок – серія без перемог на етапах Кубка світу збільшилась до 14 гонок. Але навіть не це головне. Перевага над Тіріл Екхофф, яка приходить до тями після провалу на світовій першості в Антгольц-Антерсельві (Італія), зменшилася вдвічі й тепер складає лише 69 балів.

Українкам у спринті не вдалося показати гарний результат. До останнього пострілу на стійці Валентина Семеренко боролася за високі місця, так само, як і її сестра – Віта. Анастасія Меркушина стала єдиною з представниць четвертої стартової групи, якій вдалося потрапити до залікової зони – 21-ше місце. Юлія Джима з двома хибами фінішувала 32-ою. Відверто не склалася гонка, як і етап загалом, в Олени Підгрушної. Капітан жіночої команди показала найгірший результат з “синьо-жовтих” у спринті й “розстріляла” медальні надії збірної України на стійці в естафеті, коли заробила додаткові 150 метрів. На заключному колі Підгрушній довелося змагатися з найшвидшою біатлоністкою світу – Деніз Херрманн. Як і на чемпіонаті світу, сильнішою виявилася німкеня. Щоправда, цього разу вона “вирвала” для команди Німеччини третє місце. Вшосте в сезоні перемогу, а з нею і Малий кришталевий глобус в естафетах, здобула збірна Норвегії.

Закрутилася інтрига за звання “Найкращого біатлоніста сезону 2019/2020” у чоловіків. Другий рік поспіль в Нове Мєсто Йоханнес Тіннес Бьо виграє усі старти та дає потужного ляпаса Мартенові Фуркаду. Норвезький біатлоніст увімкнув максимальні швидкості та знову піднявся на другу сходинку тоталу. Він програє п’ятиразовому олімпійському чемпіону з Франції лише 43 бали. У спринті Йоханнес Тіннес Бьо не дозволив собі жодного промаху та залишив позаду Кантена Фійона Майє і Тарьє Бьо, а в масстарті – “помстився” Емільєну Жаклену за відібране “золото” чемпіонату світу-2020.

Мало хто з українських уболівальників сподівався, що після відвертого провалу наших біатлоністів у спринті вони зуміють видати фантастичну другу половину сьомого етапу Кубка світу. Чоловіча команда у складі Артема Прими, Сергія Семенова, Руслана Ткаленка та Дмитра Підручного сенсаційно стала другою в естафеті. Наші хлопці повторили рекорд виступів збірної України на Кубку світу. До цього “синьо-жовті” фінішували на другому місці 3 грудня 2000 року в Гохфільцені (Австрія), а востаннє підіймалися на п’єдестал пошани в 2011 році – третє місце в Ханти-Мансійську (Росія).

На жаль, розвинути цей успіх українцям у масстартах не вдалося, але встановити найкращі результати в сезоні виявилося до снаги. Валентина Семеренко з трьома хибами в пасиві перетнула фінішну лінію дев’ятою, а Дмитро Підручний на заключному спуску програв німцю Арнду Пайфферу битву за третє місце. Артем Прима залишився задоволений 11-м місцем – особистий рекорд нашого біатлоніста в масстарті.

У Кубку націй чоловіча збірна Норвегії після провалу команди Франції в естафеті – 15 місце, – випереджає їх уже на 302 бали. Потужні виступи наших біатлоністів дозволили Україні впритул наблизитися до шостого місця та відіграти 125 балів відставання від п’ятого. Жіноча збірна піднялася на шосту сходинку. На змаганнях у Контіолахті (Фінляндія) вони мають всі шанси обійти суперниць з Росії – програш п'ятому місцю становить всього 104 бали. На це розраховує і тренерський штаб,тож саме тому Олена Підгрушна не бігла масстарт, а отримала додатковий день відпочинку.

Кубок Націй: чоловіки; жінки

В особистому заліку Дмитро Підручний розмістився на 19-й позиції, Артем Прима – на 24-й. Олена Підгрушна втратила одну позицію й тепер 24-та. Ще троє українок – серед 40-ка найкращих.

Загальний залік Кубка світу: чоловіки; жінки