Йоханнес Тіннес Бьо – абсолютний лідер за швидкістю на Кубку світу 2019/2020

17:30 20 березня

Норвезький біатлоніст Йоханнес Тіннес Бьо протягом сезону був абсолютним лідером за швидкістю на лижні. В 11 з 17 стартів йому не було рівних за цим показником. Виключенням стали лише етапи в Обергофі та Рупольдингу (Німеччина) – ці гонки він пропустив через народження сина Густава. Та попри це, лідером за швидкістю однаково був Йоханнес, але інший – Дале. 22-річний норвезький проспект провів роботу над помилками з попереднього сезону, в якому був вимушений метатися між Кубком світу та Кубком IBU. Тепер він краще виглядає на лижні – підсумковий 7-й результат – та відчутно підтягнув якість стрільби. У підсумку, це дозволило йому не лише фінішувати 9-м в першому повноцінному сезоні, а й стати однією з ключових фігур в естафетній збірній Норвегії – її забійником. Цьогоріч Йоханнесу Дале не вдалося заїхати на подіум в особистих гонках, але головні перемоги в нього ще попереду. У цьому на власному досвіді переконався чемпіон світу-2020 в гонці переслідування та володар Малого кришталевого глобуса у цій же дисципліні – 24-річний француз Емільєн Жаклен.

Більш скромні, проте стабільні й з позитивною динамікою показники швидкості цього сезону продемонстрували лідери збірної України. Дмитро Підручний з відставанням у 5,66 сек/км від Йоханнеса Тіннеса Бьо став 22-м з ТОП-30 біатлоністів тоталу. Двома позиціями нижче розмістився Артем Прима, який всього на 0,2 сек/км був повільнішим за капітана команди. Найбільший програш “ногами” з “синьо-жовтих” має Артем Тищенко, який провів лише чотири особистих старти та в середньому поступався лідеру 15,07 сек/км.